2.  Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı Logo

2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı

19-21 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı’nın amacı; üreten ve yaratıcı eğitimcilerin en iyi uygulamalarını meslektaşlarıyla paylaşmasını sağlayacak bir platform yaratmaktır. Konferans öğretmenlerin, öğretmen adaylarının, lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve eğitim sürecinde yer alan tüm paydaşların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış, kendi ortamlarında kullanabilecekleri en iyi eğitim uygulamalarına ve yeniliklere yer vermeyi hedeflemektedir.

2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı kapsamında, eğitim ile ilgili farklı konularda yapılan çalışmalara yer verilecektir. Konferans bünyesinde sunulacak olan iyi eğitim uygulamaları dört grupta toplanmaktadır:

Umut vaat eden uygulamalar: Veri toplama aşamasında olan ve kuramsal bilginin yanı sıra uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi veren çalışmalar.

Geçerliliği sağlanmış uygulamalar: Belirli bir eğitim ortamında gerçekleştirilmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiş uygulamaların anlatıldığı deneysel/yarı deneysel nicel, nitel ya da karışık desenli çalışmalar.

Örnek uygulamalar: Farklı eğitim ortamlarında aynı ya da benzer sonuçlar veren uygulamalara yer veren örnek eğitim çalışmaları.

Yenilikçi uygulamalar: Alt yapı projeleri, girişimci yaklaşımlar, sürdürülebilirlik ve kalkınma çalışmaları, patent ve özgün çalışmalar.

 

A Workshop

 

by Graham Hall

ELT Journal Editor

“Writing for publication in a refereed journal: an editor’s perspective"

 

ÖZET GÖNDERİM SON TARİHİ:

14 Temmuz 2017

Önemli Tarihler

Etkinlik Tarihi: 19.10.2017 - 21.10.2017

Bildiri Gönderme Son Tarihi: 14.07.2017

Yer
Richmond Ephesus Resort , Efes (Kuşadası), Türkiye
Kayıt İşlemleri

Özet gönderimi ve kayıt işlemleri için tıklayınız.